Voluntair

Centrum pro výzkum a záchranu tropického pralesa

Co se stane, když se přihlásím?

Výzkumné centrum organizuje několik celoročních programů zaměřených na volně žijící zvířata, monitorování lesů a vodstva, péči o rostlinnou školku, údržbu stezky a mapování okolí. Kromě toho v období dešťů (leden-duben, listopad-prosinec) obvykle vysazujeme nové stromy. Dobrovolníci, kteří plynule hovoří portugalsky, se mohou účastnit vzdělávacího programu, který má za cíl záchranu životního prostředí.

Monitoring přírody, sazba stromů, péče o rostliny, údržba stezek a další manuální práce spojená s údržbou tropického pralesa.

Hlavní budova centra je přestavěný statek, který má tři čtyřlůžkové pokoje. V areálu jsou také chatky, každá se dvěma čtyřlůžkovými pokoji.

Místo setkání je v kempu. Z letiště v Rio de Janeiru pojedete autobusem do Muriaé (5 hodin) a pak lokálním autobusem (1 hodinu) do Rosario da Limeira a nakonec taxíkem do výzkumného centra. Přepravní náklady z Rio de Janeira jsou cca. €110.

Komunikační znalost angličtiny nebo portugalštiny.

Mortivační dopis, proč vás láká právě tento projekt.

Očekává se pozitivní vztah ke zvířatům, rostlinám a přírodě obecně.

Cena za 14 dní 525 USD
Cena za 21 dní 700 USD
Registrační poplatek 3000 CZK

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

Cena zahrnuje ubytování, stravu a veškeré nutné registrace a rezervace, přípravu před odjezdem, individuální poradenství, vízové a očkovací informace a balíček praktických rad. Poplatek se platí předem, online nebo bankovním převodem.  Cena projektu se hradí po příjezdu na místo projektu. Poplatek je určen místní organizaci, která tento projekt vede. Tímto způsobem je zajištěno, že peníze jdou přímo k důvěryhodným a námi prověřeným organizacím.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z