Voluntair

Environmentální aktivity na ostrově Cat Ba

Co se stane, když se přihlásím?

Kvůli všem přírodním krásám, které jsou na Vietnamském ostrově Cat Ba k vidění, se tato oblast potýká s přílivem turistů a s problémy, zejména co se životního prostředí týče. Tento projekt si klade za cíl najít řešení pro tyto problémy a řešit ekologickou situaci ostrova. Nadměrný cestovního ruch a nedávný ekonomický a politický vývoj země ohrožuje ekologickou integritu a biologickou rozmanitost ostrova, mění se přirozené prostředí, které je tak potřebné k přežití mnoha druhů zvířat. Nelegální lov a pytláctví, nadměrný rybolov, znečišťování vody a další aktivity ohrožují ekologickou stabilitu ostrova. Ostrov je jedním z vietnamských národních parků a byl uznán organizací UNESCO jako biosférická rezervace.

Cat Ba je největší ostrovem v zálivu a přibližně polovina jeho plochy je národním parkem, žije zde vysoce ohrožený langur Cat Ba. Na ostrově je pestrá škála různých přírodních ekosystémů, mořských i pevninských, a najdeme tu tedy neuvěřitelnou biologickou rozmanitost. Na souostroví Cat Ba jsou k nalazení tropické pralesy, korálové útesy, mangrové a mořské traviny, laguny, pláže, jeskyně, a lužní lesy s vrbovými porosty a mnoho dalšího.

Tento projekt trvá 11 dní a probíhá v těchto konkrétních termínech:

12.6.-23.6.2018

3.7.-14.7.2018

17.7.-28.7.2018

 

Dobrovolníci se starají o zvířata v místní rezervaci a současně organizují ekologické aktivity pro děti, dělají malé rekonstrukční práce na škole, spolupracují na programu, který si klade za cíl zvýšit povědomí mládeže a místních lidí o životní prostředí a změně klimatu a v neposlední řadě se podílejí na ochraně bělohlavého langura v národním parku Cat Ba.

Dobrovolníci jsou ubytováni v místním turistickém centru. Ubytování je spíše prosté a všichni dobrovolníci sdílí společně jednu místnost.

Místem setkání s ostatními dobrovolníky je centrála pořádající organizace v Hanoji. Odtud pojedete na ostrov Cat Ba společně.

Letenku do Vietnamu i dopravu z letiště si hradí každý účastník sám.

Přibakte si baterku, spacák, nepromokavé oblečení, pláštěnku, můžete přivést i nějaké drobné dárky pro děti a třeba i něco malého typického pro Českou republiku.

Cena za 14 dní cca 5000 CZK/11 dní
Registrační poplatek 3000 Kč

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

V ceně je zahrnuto ubytování, veškerá strava, transport na místo projektu, potřebné materiály a přítomnost anglicky mluvícího koordinátora.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z