Voluntair

Projekt na ochranu slonů na Srí Lance

Co se stane, když se přihlásím?

Mnoho lidí ani netuší, jak moc sloni trpí v tzv. svatyních či útulcích pro slony, které nabízejí jízdy na slonech a další turistické aktivity. Zvířatům není dovoleno si hrát, musí pracovat sedm dní v týdnu, nemají neustálý přístup k pitné vodě a když zrovna nepracují, jsou připoutáni ke stromu a postrádají prostor pro pohyb. Tento projekt založilo v roce 2013 několik nadšenců, co se rozhodlo tuto kritickou situaci změnit a udělat slony šťastnými!

Projekt se předně snaží nabídnout bezpečné útočiště pro ochočené slony. Většina zvířat, která sem v zanedbaném přichází, je zachráněna z útulku nebo od těžké práce, pro kterou se sloni často využívají. Sloni zde nepracují, naopak se pro ně snažíme vytvořit příjemné a přirozené prostředí, aby nestrádali. Troufáme si říct, že se nám pro ně podařilo vytvořit domov, kde jsou šťastní – při ranních procházkách mají dostatek pohybu, pak slony umyjeme, necháme je si zaplavat v řece a pak odpočívají ve výběhu o výměře 2500 m2.

Během tohoto projektu strávíte spoustu času péčí o slony. Zahrnuje to mytí, procházky, uklízení výkalů a další práce okolo jejich programu. Občas to může být težká práce, ale je to i ohromná zábava a hlavně – být tak blízko těchto úžasných zvířat je nesmírně obohacující. Mimo to se naučíte, jak připravit autentické srílanské jídlo. Pokud budete chtít, během odpoledne můžete pomoci místním dětem zlepšit znalost angličtiny, můžete navštívit továrnu na zpracování hnoje, kde se sloní trus používá k výrobě papíru, nebo si můžete zajít na druhou procházku se slony. Účast na všech aktivitách je zcela nepovinná.

08:30 Uvítání a bezpečnostní pravidla
09:00 Procházka se slony
11:15 Svačinová pauza
11:30 Lekce vaření
13:00 Oběd
14:00 Mytí slonů
15:30 Druhá procházka
16:30 Konec

Dobrovolníci jsou ubytováni u hostitelské rodiny v domku přímo vedle sloního výběhu a přes silnici od řeky, kam se sloni chodí mýt a plavat. Pobyt s rodinou poskytuje úžasnou možnost nahlédnout do srílanské kultury. Jsou zde k dispozici tři čisté pokoje se základním vybavením. Na výběr je pokoj individuální a pokoj s palandou nebo s manželskou postelí. Toalety jsou západního stylu a v koupelně najdete i typickou srílanskou osvěžující sprchu se studenou vodou. Prostěradla, sítě proti hmyzu, stojací a stropní ventilátor a toaletní papír jsou k dispozici. Je zde i Wifi, TV, pračka, domácí posezení a veranda. Ručníky si dobrovolníci musí přivézt.

Na místo se dostanete autobusem, vlakem nebo Tuktuk rikšou. Z letiště Negombo to trvá asi 2-2,5 hodiny, z Kandy kolem 1,5 hodiny. Předem lze dohodnout i vyzvednutí na letišti. Ceny se pohybují podle vzdálenosti od 33 EUR.

Láska ke zvířatům.

Alespoň základní znalost angličtiny.

Cena za 7 dní 489 EUR
Cena za 14 dní 855 EUR
Cena za 21 dní 1039 EUR
Registrační poplatek 3000 Kč

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

Cena zahrnuje služby místního týmu a 24 hodinovou podporu, ubytování, jídlo a základní orientaci před nebo při příjezdu do destinace. Ubytování je v ceně při pobytu na 2 dny (tj. 1 noc) nebo déle. Můžete si koupit dodatečné přenocování za 15 EUR (v ceně i ubytování, večeře, snídaně). Cena vyzvednutí na letišti začíná na 33 EUR. Za příplatek je možné se zúčastnit i hodin jógy a karate, různých exkurzí a výletů a zaplatit si můžete i dopravu po celé Srí Lance.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z