Na této stránce najdete odpovědi na nejčastější dotazy. Nenašli jste odpověď na ty vaše? Napište nám na info@voluntair.cz a my vám obratem odpovíme.

 

Co znamená „Jet někam s Voluntair“?

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat.

Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Proč bych měl jet někam jako dobrovolník?

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Často jsou tyto programy umístěné ve vzdálených oblastech, které jsou mimo turistické mapy a destinace. Objevíte místa, kam byste sami nejspíš nedostali, a odhalíte přírodní krásy, které před vámi nejspíš zamlčí i Lonely Planet.

Rádi trávíte svůj čas aktivně a poklidná dovolená na pláži už vás příliš neuspokojuje? Pojeďte tedy osobně přispět k záchraně jedinečného ekosystému nebo pomoct lidem, kteří to potřebují.  Věnujte několik hodin denně projektu, který dává smysl a kde je vaše pomoc potřeba. Zažijte pocit hrdosti a uspokojení sám ze sebe, že jste se rozhodli něco takového podniknout.

Možná je načase si trochu odpočinout od stresu a hektického života, který je jinak běžnou součástí vašeho všedního dne. Možná byste potřebovali vyjet někam na čerstvý vzduch a pořádně si pročistit hlavu.

Možná vám pomůže, když uvidíte, jak žijí lidé v méně rozvinutých částech světa, a uvědomíte si, že vlastně štěstí a pohoda se dá najít v malých radostech.

Možná budete nadšení, že budete týden dva v destinaci, kde vám váš smart phone bude sloužit pouze jako foťák, protože jste mimo signál a nikdo, ale opravdu nikdo, se vám nedovolá a žádný email nepřijde.

 

Kolik za to musím platit? Proč?

Za účast na našem projektu se platí dva různé poplatky. Jeden je pro Voluntair a to v hodnotě 3000 Kč za osobu. Snažíme se pro vás najít ty nejlepší dobrovolnické příležitosti po celém světě a přehledně vám je představit.

Navazujeme spoustu kontaktů a ověřujeme, které jsou spolehlivé a které vám nabídnou ten nejlepší program. A tento poplatek nám umožní, abychom se mohli stále rozvíjet, zlepšovat se a nabízet spoustu novinek i nadále.

Druhý poplatek platíte naší partnerské organizaci v cílové destinaci (v některých případech existují výjimky, kdy tento poplatek uhradíte nám a my ho přepošleme této organizaci.

To se děje v případě, že tento program pro dobrovolníky zařizuje transfery, ubytování v hotelech, školení a další finančně náročné aktivity, které v případě vaší neúčasti jsou pro tuto organizaci velmi ztrátové.)

Tyto organizace  většinou nejsou nikým financované, žijí ze soukromých dobrovolných příspěvků a často fakt, že se tam dobrovolníci rozhodnou jet pomoct, jim pomáhá přežít. Většinou za tento poplatek, který se pohybuje v pruměru 30 USD/den, máte většinou zaplacené ubytování, stravu, školení k programu a účast na něm.

Někdy jsou v ceně ještě výlety po okolí, transfery a váš příspěvek dané organizaci. Liší se to projekt od projektu. Co konkrétně hradíte u jednotlivých projektů, najdete na našich stránkách a u detailnějšího popisu projektu. V každém případě nás můžete kdykoli kontaktovat, my vám poradíme.

 

Je v ceně letenka?

Letenku si každý dobrovolník hradí sám. Dává vám to tak úplnou svobodu si výlet naplánovat dle vašich představ. Chcete si dobrovolnický projekt spojit s “klasickou” dovolenou? Týden učit angličtinu v Thajsku v horách a pak si týden odpočinout na pláži na Koh Tao?

Chcete se cestou z Indonésie stavit v Istanbulu? Chcete si nechat otevřenou letenku do Bolívie a procestovat Jižní Ameriku? Když už jste jednou na cestách, proč si to pořádně neužít!

 

Na jak dlouho někam pojedu?

Naše programy nabízejí mnoho možností. Někam můžete vyrazit už na pár dní, někde je minimum týden. My doporučujeme někam vyrazit tak na dva týdny, pokud se chcete s nějakým projektem opravdu sžít, navázat nová přátelství a pročistit si hlavu.

 

Musím mít nějaké speciální znalosti nebo dovednosti?

U většiny projektů to není potřeba. Co se spíše očekává, bude váš pozitivní přístup k práci, ohleduplnost k jiným kulturám, komunikativnost, tolerance vůči odlišnostem, se kterými se můžete setkat, zájem o zvířata, pokud se jich daný projekt týká. U každého projektu je najdete vypsané, pokud jsou specifikované agenturou v destinaci.

 

Jaké mě tam čekají podmínky ohledně ubytování?

Každý projekt nabízí trochu jiný standard ubytování. Někde je opravdu základní a nabízí vám postel ve společné chatce na pláži. Někde vám nabídnou pokoje po dvou a součástí ubytování je i bazén. Někde můžete bydlet v rodinách. Klidně nás kontaktujte, pokud by vás zajímalo, který projekt je z tohoto hlediska ten pravý. Naprosto rozumíme vašim potřebám a respektujeme je.

Znáte nás z