Úplně na úvod je třeba říct, že postup je velmi snadný a my Vám budeme celou dobu k dispozici, abychom Vám pomohli se vším, co budete potřebovat.

Voluntair nabízí celou řadu dobrovolnických a poznávacích programů ve 40 různých destinacích po celém světě. Jen zlomek z nich je na našich webových stránkách. Můžete si tedy vybrat přímo některý z nabízených projektů nebo vybereme společně nějaký jiný, zcela na míru Vašim přáním a potřebám.

Poté, co si upřesníme, jaký konkrétní program je pro Vás ten nejlepší, nebo zvolíme destinaci, kam byste rádi jeli, je čas podívat se po letence. U všech programů si dobrovolnici hradí dopravu sami. Dává Vám to tam maximální flexibilitu zařídit si Vaši cestu po svém. Mnoho z Vás si tak náš program pohodlně začlení do delší dovolené a po ukončení pokračuje po své vlastní ose.

Jakmile si odsouhlasíme, kam pojedete, je čas uhradit náš registrační poplatek Voluntair. Ten činí 3 000 Kč, pro studenty s ISIC je to pouze 2 400 Kč. V této částce jsou zahrnuté veškeré konzultace, komunikace s lokálními organizátory, rezervace konkrétního projektu ve Vámi vybraném termínu a i osobní setkání s námi, budete-li chtít. Rezervaci už přímo od lokálního organizátora jsme Vám pak schopni potvrdit do 24h od chvíle, kdy jsme přijali tento poplatek na náš účet.

Ceny za projekty se velmi liší, ale ty nejlevnější jsou již od 200 EUR za týden. V naprosté většině případů pak v této ceně máte pick-up na mezinárodním letišti v dané zemi, ubytování, stravu třikrát denně a veškeré potřebné pomůcky a nástroje potřebné pro daný projekt. Na místě je přítomný anglicky-mluvicí koordinátor, který Vám bude po celou dobu k dispozici. Tato částka, resp. její ekvivalent v českých korunách, se hradí dopředu na náš český účet a to nejpozději tři týdny před odletem. Na místě pak už vůbec nic dalšího neplatíte a o vše je postaráno.

Do programu se lze zapojit skoro každý týden v roce. Pokud zrovna nejsou nějaké místní školní prázdniny nebo statní svátky. Příjezdové dny jsou v neděli, programy startují v pondělí ráno. Pokud chcete jet jen na týden, pak budete končit v sobotu po snídani. Po ukončení projektu Vás dopraví na nejbližší vlakové nebo autobusové nádraží a odtud každý pokračuje po svém – buď na letiště nebo dál cestovat.

My jsme jediná organizace v Česku, která tyto konkrétní projekty nabízí. Nicméně ve světě jsou dobrovolnické programy velmi populární a nabízí je spousta organizaci. Proto se na těchto projektech setkáte s lidmi z celého světa a komunikačním jazykem je angličtina.

 

„Kolik tedy potřebuji?“

Pokud si to shrneme, počítejte s těmito náklady:

Znáte nás z