Co děláme 

Jsme strategickým partnerem pro veškeré Vaše dobrovolnické aktivity. Je nesporné, že dobrovolnictví přináší jedinci mnoho osobního i profesního obohacení, které mohou společnosti využít ve svůj prospěch. Odpočinutý, spokojený zaměstnanec plný energie je zcela nepochybně přínosem nejen pro svou práci, ale i pro celý tým.

Společnosti čím dál častěji zahrnují dobrovolnictví do svých programů společenské odpovědnosti. Obvykle se tyto činnosti odráží ve formě partnerství nebo sponzorství vybraných neziskových organizací, kde zaměstnanci mohou na jeden den v roce uplatnit své dovednosti a zkušenosti v rámci pomoci dané organizaci. Mohou ale tyto organizace nebo Vaši zaměstnanci opravdu vytěžit z tak krátké zkušenosti? Mohou být opravdu přínosem? To je otázkou.

Jiné společnosti zařazují dobrovolnictví do programů odměňování zaměstnanců, případně jako trochu jinou možnost team buildingu, nebo třeba jako alternativu pro čím dál populárnější sabbatical. Zde je přínos dobrovolnických programů jistě nesporný!

Administrativně nejjednodušší formou, jak představit svým týmům dobrovolnictví, je nabídnout služby zvoleného strategického partnera na svých interních stránkách a intranetech, a nezasahovat do plánování ani hrazení těchto pobytů a ponechat je výlučně na zaměstnanci v rámci jejich dovolených. Chcete se jako firma podílet? Přispějte na letenku nebo na vybraný program. Dle našeho vlastního internetového průzkumu by to uvítalo 100% dotázaných zaměstnanců.

Svět dobrovolnictví je ohromný a komplexní. Obvykle zahrnuje mnoho samostatných položek a zainteresovaných partnerů: výběr toho správného projektu, celkovou logistiku, zajištění očkování a víz. To zabere spoustu času. Navíc vzhledem k tomu, že tento trh není žádným způsobem regulovaný a sjednocený, občas se v něm může zájemce dezorientovat a ztratit zájem o uskutečnění svých plánů a snů. Obzvlášť, pokud je vytížený zaměstnanec ve velké společnosti se spoustou jiných úkolů a cílů, kterých musí prioritně dosáhnout.

V tomto ohledu hraje Voluntair nezastupitelnou roli. Jako Váš partner Vám ušetříme mnoho času a bolestí hlavy. Jsme bránou do světa dobrovolnictví. Naším cílem je být spolehlivým partnerem, který pro Vás identifikuje a vybere nejvhodnější programy a současně zajistí veškerou administrativu. Můžeme Vám nabídnout celkové zajištění zahraničních dobrovolnických projektů, abyste vše měli jednoduše pouze od jednoho dodavatele.

Naše současné portfolio je složeno z pečlivě volených partnerských organizací po celém světě, které provozují udržitelné a důvěryhodné programy, které prokazatelně pozitivně přispívají tamní komunitě a životnímu prostředí. Mnoho těchto projektů nemáme online. Kontaktujte nás pro kompletní nabídku, případně pro zajištění náplně projektu, který bude splňovat Vaše konkrétní požadavky.

 

Proč využít naše služby

Umožníme Vám věnovat se Vašim klíčovým pracovním aktivitám. Nerozptylujte se vyhledáváním a zajišťováním takových komplexních a časově náročných úkolů jako je zvolení a organizace toho pravého dobrovolnického programu pro Vás a Vaše zaměstnance. Nechte to na nás, od začátku až do konce: od úvodního průzkumu možností, ověřování jejich významu, pozitivního dopadu na okolí a důvěryhodnosti, cestovního itineráře, a celkového zajištění rezervace.

Postaráme se o Vás nejen před Vaším odjezdem, ale i během Vašeho pobytu a po návratu se těšíme na osobní setkání, abychom získali cenný feedback a inspiraci, jak se se zlepšit a kam se posunout dál. Máme zkušenosti, kontakty a znalosti, abychom pro Vás celou logistiku zorganizovali a vy mohli vyrazit s lehkou hlavou.

Chcete-li se s námi setkat a probrat možnosti šité na míru přesně Vašim korporátním potřebám, neváhejte nás kontaktovat. Velmi se na spolupráci s Vámi těšíme.

Martina Hušková,
Výkonná ředitelka

Martina@Voluntair.cz

+420 602 668 927

Znáte nás z