Voluntair

Ekologická farma ve Španělsku

Co se stane, když se přihlásím?

V roce 2006 byl v Asturii založen projekt ekologického farmaření, který se zaměřuje především na pěstování ovoce, zeleniny a bylinek. Jedná se o farmu o rozloze 9 hektarů, která se nachází v krásné a málo obydlené části tohoto regionu. Na farmě se organizují i pravidelné workshopy, které si kladou za cíl zvýšit povědomí veřejnosti o životním prostředí a ekologickém zemědělství. Tento projekt je tedy zaměřen na alternativní a ekologické pěstování ovoce a zeleniny a života celkově. Vypěstované potraviny se prodávají v malém obchůdku, což je hlavním zdrojem příjmu farmy. Farma je součástí místní nadace, která se stará o hendikepované, které formou práce na farmě zapojuje do běžného života.

 

Chci zdarma poradit s výběrem

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Telefonní číslo

Vaše zpráva

Dobrovolníci pracují od pondělí do pátku mezi 8-14:30h s půlhodinovou polední přestávkou. Mezi jejich hlavní úkoly patří výsadba, sklízení, prořezávání a pletí záhonků. Během práce se naučí mnoho o ekologickém a trvale udržitelném zahradničení. Na farmě jim budou k dispozici různé pracovní nástroje a dalších pomůcly jako jsou například rukavice, zahradnické nůžky atd.

Farma se nachází v jedné z nejkrásnějších částí Španělska – Asturie. Tato oblast má velmi specifické klima a je známé jako jedna z nejzelenějších částí této země. Zároveň je oblíbená díky členitému pobřeží, horskou krajinu, krásné kostely a středověkou architekturu. V Asturii leží národní park Picos de Europa, který je rájem pro horolezce, jeskyňáře, kajakáře ale i pěší turisty. Farma se nachází jen několik kilometrů od městečka Ribadeo.

Součástí statku je i domek se třemi pokoji pro dobrovolníky. Plně vybavená kuchyně a koupelny s teplou vodou se nachází v hlavní budově. Při příjezdu dostanete prostěradla, ručníky, přikrývky a další základní potřeby. K dispozici vám bude také počítač s připojením na internet.

Doprava na farmu není zajištěna, ale dostat se na místo není nějak komplikované. Vlakové nádraží je jen malý kousek pěšky, vlaky sem jezdí na trase mezi Oviedem a Gijónem. Je možné se tam dopravit i autobusem.

Práce je manulní a může být fyzicky náročná. Je třeba se na to připravit a vzít si s nepromokavé oblečení a boty, oblečení vhodné na práci na farmě, opalovací krém a pokrývku hlavy. Vzhledem k tomu, že do projektu jsou zapojení hendikepovaní, očekává se od Vás pochopení a respekt k postiženým lidem.

Cena za 7 dní 0 Kč
Cena za 14 dní 0 Kč
Cena za 21 dní -
Registrační poplatek 3000 Kč / 2400 Kč s ISIC

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

Tento projekt je zcela zdarma. Dobrovolníkům bude za práci poskytnuto ubytování a strava.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z