Voluntair

Rybářem v Malawi

Co se stane, když se přihlásím?
Tento projekt vám nabízí prožít unikátní zážitek, který se většinou nabízí jen jednou za život. Připojte se ke skupině rybářů, kterým budete pomáhat při každodenních činnostech kolem jezera Malawi, nádherného afrického jezera zapsaného do seznamu památek UNESCO, který se nachází mezi Malawi, Mozambikem a Tanzánií.
Místní vesničané žijící podél velkého jezera Malawi jsou již po celé generace na něm závislí, poskytuje jim jídlo a příjmy. Toto obrovské jezero je také známé jako jezero Nyassa a je považováno za klenot v Malawi. Jedná se o sladkovodní jezero obklopené zlatými plážemi, malebnými zákoutími a nabízí prostor k odpočinku. 
Tento program u jezera vám poskytne skvělý způsob, jak opravdu zažít a poznat Malawi. Přispějete k nejrůznějším aktivitám, kterých se místní rybáři účastní, jako je upevnění a opravy rybářských sítí, sušení ryb pro trhy a samozřejmě samotné rybaření, pokud to počasí umožní.
Tento projekt není jen o dobrovolnictví, ale také o kulturním poznání a vzájemném obohacení. Budete mít jedinečný pohled na život, rodiny, radosti a boje těchto malawských rybářů. Budete mít přehled o tom, jak přežívají a dozvíte se mnoho o jejich životním stylu, kultuře a zvycích a to hned z první ruky.

Výpomoc rybářům s jejich každodenními aktivitami – opravy sítí, sušení ryb, rybaření. Na druhou stranu díky komunikaci s vámi budou procvičovat angličtinu. Cílem je kulturní obohacení na obou stranách.

Mangochi, kde je program umístěn, je pobřežní město umístěné mezi jezery Malawi a Malombe. Fort Johnston, jak se dříve během koloniálních časů město nazývalo, je známé středisko s množstvím vodních a rybářských aktivit.
Budete ubytováni v centru naší partnerské organizace. Je zcela jednoduše vybavené a pokoj sdílíte s ostatními účastníky. K dispozici jsou společné toalety v západním stylu.

K dispozici je omezená prádelna, takže si můžete ručně přeprat prádlo. Očekává se, že všichni účastníci budou ohleduplní k místnímu životním prostředí a budou  šetrně využívat všechny místní zdroje, zejména co se týče vody, papíru a elektřiny. Bude se očekávat, že sami po sobě uklidíte a že budete udržovat pořádek a čistotu.

Součástí ceny je i pick-up na mezinárodním letišti a doprava na místo.

Respekt k odlišným kulturám a flexibilita k jednodušším životním podmínkám.

Cena za 7 dní 200 EUR
Cena za 14 dní 400 EUR
Cena za 21 dní 600 EUR
Registrační poplatek 3000 Kč

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

V ceně je pick-up na letišti a transfer do destinace, kompletní strava i nápoji (voda, káva, čaj), ubytování přítomnost anglicky mluvícího koordinátora, wifi, uzamykatelné pokoje,  “západní” toaletou, větrák a povlečení. A samozřejmě naprosto unikátní nezapomenutelný zážitek.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z