Voluntair

Tajemství kmene Masajů

Co se stane, když se přihlásím?
Tajemný a mystický kmen Masajů. Ponořte se do svých tradičních zvyků, každodenních rutin a užijte si každou vteřinu tohoto nezapomenutelného zážitku!

Bydlete přímo v kmeni a staňte se jeho součástí. Tento program poskytuje pohled na kulturu tohoto úžasného afrického kmene. Dnes jsou Masajové známí pro své tradiční oblečení, fantastické vyprávění tajemných příběhů, metody pasení svých stád a kočovný životní styl. Ačkoli úřady vyzývají Masaje, aby opustili svůj způsob života, tito hrdí lidé se stále drží svých starodávných zvyků.

Masajská kultura je od té Západní velmi odlišná a i proto je tak přitažlivá. Například muži mohou být ženatí s několika ženami v závislosti na tom, jak bohatý je muž. Tento stav se obvykle posuzuje podle toho, jak početné má stádo. Existují skutečné finanční důvody, proč masajská rodina má více manželek, protože větší rodina umožňuje větší péči o své dobytek, krávy, kozy, ovce a osly.

Během tohoto projektu, kdy budete v blízkém kontaktu s místními, se dozvíte mnoho o masajské kultuře, zatímco se budete účastnit jejich každodenních úkolů. Ty jsou vždy rozděleny mezi muže a ženy. Muži obvykle pečují nebo prodávají skot, zatímco ženy dojí, vaří, hledají palivové dříví a pečují o děti. A u toho všeho budete nápomocni.

Budete mít spoustu příležitostí k prozkoumání masajské kultury a společnosti a díky vzájemné interakci a komunikaci poodhalíte tajemství tohoto mystického kmene.

Budete pobývat v autentické masajské vesnici známé jako Emboreet. Je umístěna na hranici národního parku Tarangire, kudy migrují zvířata, když v určitých měsících roku v Tarangire dochází zdroje vody.  Pobyt zde vám ukáže autentickou Tanzanii, daleko od turistických tras.

Tato malá vesnice se skládá z několika obchodů, školy, kostela a tradičních masajských obydlí. A hlavně všudypřítomné africké bushe. Lidé, kteří zde žijí, jsou extrémně laskaví a přívětiví, obzvlášť ve srovnání s většími městy.
Budete pobývat přímo zde v místní vesnici s Masajskou rodinou. Připravte se na opravdu autentický zážitek bez elektřiny a teplé vody. Připravte se na prožitek, který vám otevře oči a ukáže, co je v životě opravdu potřebné a důležité.

V ceně tohoto projektu je pick-up na mezinárodním letišti a doprava do destinace.

Očekává se respekt k odlišné kultuře a pochopení k jiným, primitivním životním podmínkám. Vzhledem k místním obyvatelům je potřeba mít skromný oděv pokrývající kolena a ramena.  Na místě není elektřina, proto je třeba přivést baterku a náhradní baterie. Budete potřebovat vlastní spací pytel. Po boku Masajů vás čekají dlouhé procházky, přibalte si tedy pohodlné a  pevné boty. Večery mohou být velmi chladné, určitě nezapomeňte zabalit nějaké teplé oblečení.

Cena za 7 dní 235 EUR
Cena za 14 dní 570 EUR
Registrační poplatek 3000 Kč

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

V ceně tohoto projektu je pick-up na mezinárodním letišti a doprava do destinace. Navíc máte zajištěné ubytování v tradičním masajském obydlí v tamní rodině. Veškerá strava je v ceně. Součástí projektu je přítomnost anglicky mluvícího koordinátora.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z