Voluntair

Útulek pro gibbony

Co se stane, když se přihlásím?

Výjimečná příležitost jak poznat gibbony zblízka.  Podílejte se na přípravě jejich jídla, krmení, čištění jejich přístřešků a poskytněte jim péči a náklonnost, kterou tyto bytosti potřebují stejně tak jako lidé.

Tento projekt se odehrává někde na půl cesty mezi útulkem volně žijících živočichů a džunglí a nabízí unikátní příležitost vidět a poznat tato  fascinující stvoření zblízka. Zde žijící gibboni byli zachráněni z nevyhovujících podmínek, ať už od nevhodných vlastníků nebo z rodin, které e o ně nemohly už dále starat.

Chci si nechat zdarma poradit 

Vaše jméno (vyžadováno)

Váš email (vyžadováno)

Telefonní číslo

Vaše zpráva

Hlavním cílem tohoto projektu je zachránit gibbony,  se kterými bylo špatně zacházeno nebo byli zraněni, zejména lidmi, kteří na nich vydělávají peníze tím, že je využívají jako turistické atrakce a nabízejí je jako “fotografické příležitosti”.  Ještě jako novorozenci byla tato zvířata byla předtím ukradena z džungle. Hned, jak byli schopní sestoupit ze stromů, byli jejich rodiče zastřeleni a oni vycvičení pro jako atrakce pro turisty. 

Útočiště má za cíl zachránit tyto gibbony a poskytnout jim bezpečný domov, protože po tak dlouhé době s lidi se  již nemohou vrátit zpátky do volné přírody.

Jako účastník tohoto projektu byste měli těmto opičkám poskytnout lásku a péči, kterou potřebují. Gibboni jsou jedním z nejvíce ohrožených druhů opic vzhledem ke ztrátě jejich přirozeného prostředí, ale také právě proto, že jsou terčem pytláků a nelegálního obchodu pro účely cestovního ruchu.  Dalším z důvodů jejich ohrožení je, že jsou jedním z mála druhů, které zůstávají monogamní. Pokud jejich partner zemře, je nepravděpodobné, že se spojí s jiným gibbonem, takže má jen malou či spíše žádnou šanci pro výchovu nových potomků-

Hlavními aktivitami tohoto programu  je krmit gibbony, vyčistit jejich přístřešky a možná i nejdůležitější, dát jim lásku, pozornost a “socializovat” s těmito krásnými a okouzlujícími tvory. Protože již nemohou být po letech v zajetí propuštěni do volné přírody, je zásadní poskytnout jim co nejvyšší kvalitu života. 

Budete ubytováni v krásných dřevěných chatkách, které splňují typické západní normy.
K dispozici jsou knihy v angličtině a televizní místnost s pestrým výběrem DVD, které si můžete vychutnat během svého volného času.

Budete se nacházet v jedné z nejvíce elegantních a řídce oblastí Thajska. Nachází se nedaleko Mae Sot, gibbonský útulek vám poskytne klidné prostředí uprostřed svěží džungle a horské krajiny. Není pravděpodobné, že byste potřebovali budík –  gibboni se probouzí mezi 5 a 6 hod a dávají o tom hlasitě vědět celému okolí:)

Součástí ceny je i pick-up na mezinárodním letišti v Bangkoku a doprava na místo.

Očekává se od Vás láska k přírodě a ke zvířatům. Samozřejmostí je respekt k odlišným kulturám. Nezapomeňte si s sebou přibalit pevnou obuv a teplé oblečení, protože večery jsou v tomto regionu velmi chladné, v kteroukoli roční dobu.

Cena za 7 dní 470 EUR
Cena za 14 dní 940 EUR
Registrační poplatek 3000

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

V ceně je pick-up na letišti a transfer do destinace, kompletní strava i nápoji (voda, káva, čaj), ubytování v dřevěných chatkách, trénink k projektu, wifi, uzamykatelné pokoje,  vlastní koupelna s teplou vodou a “západní” toaletou, větrák, ochrana proti komárům, povlečení. A samozřejmě naprosto unikátní nezapomentutelný zážitek

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z