Voluntair

Záchrana Khmerského chrámu

Co se stane, když se přihlásím?

Banteay Chhmar je mimořádně důležitý archeologický komplex, ačkoli je dosud méně známý než Angkor, který je pravděpodobně nejvýznamnější turistickým lákadlem celé Kambodži.

Komplex Banteay Chhmar je také rozložitý; zahrnuje chrám, svatyně a dokonce i vodní nádrž. Existuje dalších devět dalších menších chrámů, které obklopují chrám Banteay Chhmar. Kvůli nedostatku pravidelné údržby prováděné v průběhu let místními lidmi a úřady jsou většinou skryty v lese, pokryty malými keři a stromy.

V tomto projektu budete pomáhat místnímu týmu s ochranou a zachováním chrámového areálu. Tímto způsobem bude komunita okolo města Banteay Chhmar přispívat k zachování tisícileté kultury a uchování historie. Pokud dojde k renovaci chrámu, může tamní komunita i ekonomicky prospívat díky zájmu jak Kambodžských, tak i zahraničních turistů.

Hned první den ráno se seznámíte s Banteay Chhmar a budou vám představeny celkové cíle projektu. Prozkoumáte vesnici, kde budete ubytovaní a navštívíte některé další okolní chrámy.

V následujícíh dnech budete pomáhat místnímu týmu při záchraně hlavních chráněných památek. Úkoly se mohou skládat z: čištění chrámů odříznutím zarostlých keřů, stromů a trávy v okolí; sbírání odpadků, odstraňování kamenů;sadba stromů v okolí chrámu; umisťování informačních panelů; návštěvy školy – vzdělávat studenty o důležitosti ochrany chrámů, atp.

Během vašeho pobytu v programu budete ubytováni v rodině v přilehlé obci ve typickém původním dřevěném domě v Khmerském stylu. Počítejte s tím, že jedete do tradiční vesnice, kde jsou suché záchody a bez teplé vody. Hledáte autentický zážitek? Zde ho zaručeně najdete!

Doprava do destinace v ceně projektu, pokud pojedete z Siam Reap, Samraong nebo Kampot.

Je potřeba pevnou obuv pro chůzi v zarostlém, nerovném porostu.

Vhodné oblečení zakrývající nohy a ramena je požadováno mimo bydlení pro respektování komunity.

Cena za 7 dní 310 EUR
Cena za 14 dní 620 EUR
Cena za 21 dní 930 EUR
Registrační poplatek 3000 Kč

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

V ceně máte transport do destinace, (domácí) stravu třikrát denně, vodu k pití, ubytování v rodině, uzamykatelný pokoj, povlečení, povlečení, ochranu proti komárům, větrák.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z