Voluntair

Zažijte kulturu etnické skupiny Thai ve vesničce Buoc

Co se stane, když se přihlásím?

V zelených vietnamských horách se skrývá malá vesnička se jménem Buoc, kde žije specifická etnická skupina Thai pocházející z jižní Číny. Vzhledem k vynikajícím přírodním podmínkách se tito lidé živí zejména zemědělstvím. Vesnička se nachází v těsné blízkosti potoků a říček, které jsou zásadní pro pěstování plodin a zahradničení. Během období dešťů se ale tyto potůčky často rozvodňují a voda z hor s sebou nemilosrdně odnáší vše, co jí stojí v cestě. Z tohoto důvodu v roce 2002 pomohla místním obyvatelům vietnamská vláda, přestěhovali se do vyšší nadmořské výšky a pokračují v tradičním životě v dřevěných domech.

Termíny pro rok 2018:

1) 10.7. – 21.7.2018
2)  31.7. – 11.8.2018
3)  14.8. – 25.8. 2018

Dobrovolníci např. pomáhají místním s opravou a stavbou tradičních domů, zároveň organizují volnočasové aktivity pro děti a učí se různé dovednosti od vesničanů (a naopak). Veškeré aktivity se odvíjí od konkrétních a aktuálních potřeb místních obyvatel. Připravte se, že Vás může čekat fyzicky náročná práce, ale odměnou Vám bude kus práce, která za Vámi viditelně zůstane a dobrý pocit, že jste něco konkrétního vytvořili.

 

Dobrovolníci spolu bydlí v bambusovém domě, který je vybavený koupelnou zařízenou v evropském stylu. Jídla většinou připravuje místní rodina, u které bydlíte, občas za pomoci dobrovolníků.

Místo setkání je na v kanceláři projektu v Hanoi, odkud se společně vyráží do destinace. V případě potřeby je možné zařídit vyzvednutí na letišti za cenu cca 20 USD.

Respekt k jiným kulturám.

Ochota k manuální práci.

Angličtina na komunikativní úrovni.

Motivační dopis není požadován.

Cena za 14 dní 5 000 Kč/11 dní
Registrační poplatek 3000

Pokud chcete jet na více či méně dní, kontaktujte nás.

V ceně je zahrnuto veškeré ubytování v tradičním obydlí, domácí strava třikrát denně, veškeré potřebné materiály a nonstop přítomnost anglicky mluvícího koordinátora.

Další informace

S námi někam vyrazit znamená, že si vyberete na našich webových stránkách některý z nabízených projektů, kterého byste se chtěli zúčastnit, a vyplníte online registraci. Po vyplnění registračního formuláře bude třeba odsouhlasit naše obchodní podmínky (zde: Voluntair – obchodní podmínky). Následně vás požádáme o uhrazení registračního poplatku (bankovním převodem nebo platební kartou) a hned poté s Vámi projdeme vaší přihlášku a zajistíme místo v požadovaném projektu.

Pokud si nejste jistí, kam byste chtěli jet a co byste chtěli dělat, tak se potkáme osobně a můžeme si popovídat o tom, co vás zajímá, co byste chtěli zažít, jak dlouho byste se chtěli něčemu věnovat. Máme mnoho různých možností náplně programů a úrovní náročnosti, co se týče třeba dopravy do destinace nebo objemu práce. Z registrační poplatek 3000Kč Vám zajistíme místo v daném programu a požadovaném termínu, poradíme Vám ohledně viz a očkování, dáme Vám dobré rady, co s sebou vzít a jak si to pěkně užít.

 

Zúčastnit se mezinárodního programu jako dobrovolník vás navždy obohatí a to v mnoha ohledech.

Oproti klasickému cestování máte možnost osobně poznat kulturu a obyvatele dané země, protože u každého projektu jste součástí místní komunity a společně pracujete. Někdy jste i ubytovaní v rodinách, takže máte jedinečnou příležitost poznat místní zvyky a ochutnat autentickou kuchyni.

Nenašli jste, co jste hledali? Chcete něco extra? Kontaktujte nás na info@voluntair.cz pro nabídku šitou na míru právě vám.

Je to jednoduché

Vydat se na dobrovolnický projekt do zahraničí vyžaduje více práce než rezervace standardní dovolené. Obzvlášť plánování a přípravy před odjezdem mohou být komplikované a únavné. My se na ně pečlivě zaměřujeme a řešíme je, aby vy už jste nemuseli. Vy se pouze přihlasíte online a my se postaráme o vše ostatní.

Důvěra

Svět dobrovolnictví nabízí unikátní cestovatelskou zkušenost, při které poznáte autentickou místní  kulturu, vyzkoušíte svoje dovednosti  osvojíte si mnohé nové, aktivně přispějete projektu, který to potřebuje, a navíc si užijete spoustu zábavy. Opustit na chvíli svou komfortní zónu nemusí  vzbuzovat strach, právě naopak. Také poslat peníze organizaci, která je velmi velmi daleko od domova, může budit nedůvěru, ale díky nám to tak být nemusí. Pečlivě a striktně volíme partnery, o nichž víme, že nabízí pouze ověřené projekty, které pomoc dobrovolníků opravdu potřebují a které významně přispívají tamnímu životnímu prostředí a komunitě.

Kvalita služeb

Velmi si zakládáme na špičkovém zákaznickém servisu a kvalitních projektech. Od prvního momentu, kdy nás kontaktujete, je pro nás zásadní, abyste se setkali s přátelským a současně profesionálním přístupem. Po celou dobu naší spolupráce nám velmi záleží na tom, aby naše služby předčili vaše očekávání.

Transparentnost

Jsme agentura zprostředkovávající dobrovolnické pobyty v zahraničí. My sami nejsme v  tuto chvíli přímí autoři žádného z nabízených projektů. Místo toho jsme strávili měsíce, vlastně nyní už roky vyhledáváním a ověřováním projektů, které jsou vedené lokálními komunitami, tak aby vy jste měli jen ten nejlepší, autentický a nezapomenutelný zážitek.

Začněte plánovat svou cestu, zaregistrujte se

Chci se registrovat

Galerie

Znáte nás z