Baví nás se s vámi dělit o úžasné příběhy. A zde máme jeden takový. Je o tom, jak i jediný člověk může sám mnohé změnit. Krátký dokumentární film, ověnčený cenami, zachycuje příběh indického muže, který v tichosti a bez zbytečné pompy, již několik dekád sází stromy v neúrodné pustině. Nyní, o mnoho let později, můžeme navštívit „jeho“ les o výměře větší než samotný Central Park. A proč to všechno? Aby zachránil „svůj“ ostrov.

Již od roku 1979, Jadav Payeng, vysadil stovky stromů na jednom Indickém ostrově ohroženém erozí. V tomto filmu, kameramanka Jitu Kalita procestovala křížem krážem Payengův domov – největší říční ostrov na světě – a odhalila tento dojemný příběh o muži, který přeměnil pustou poušť v krásnou oázu.

Financováno pomocí Kickstarteru, film „Lesní Muž“ („Forest Man“) byl natočen režisérem Williamem Douglesem McMasterem a vyhrál cenu jako nejlepší dokumentární film v kategorii American Pavilion Emerging Filmmaker Showcase na filmovém festivalu v Cannes v roce 2014.

V samém závěru filmu Jaday říká, že kácení stromů ničemu neprospívá. A není to pravda? Namísto krátkodobých zisků, které kácení lesů přináší, bychom se měli zaměřit na budování lesů, rozšiřování eko-systémů, růst populace živočišných druhů a stabilitu země. Tento příběh přináší poučení pro nás pro všechny.

Celý příběh najdete zde

Znáte nás z